Remmers
Co robimy? Co nas kształtuje?
Założona w 1949 r. przez Bernharda Remmersa jednoosobowa firma Remmers z siedzibą w Löningen, z biegiem lat przekształciła się w międzynarodową Grupę Remmers, pozostając nadal niezależną firmą rodzinną, zarządzaną przez właścicieli.
Remmers Polska Sp. z o.o. to firma wchodząca w skład Grupy Remmers. W Polsce działamy od 1996 roku a nasza centrala mieści się w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Oferujemy około 400 systemów produktów, które stanowią rozwiązania dla branży budowlanej i stolarskiej. Relacje i współpracę z naszymi odbiorcami opieramy na bardzo dobrym wzajemnym poznaniu się, doradztwie i szkoleniach.
Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, skrupulatnie analizujemy możliwości i ścieżki realizacji ich projektów i wizji: ze wszech miar realistycznie, ale z dobrze pojętym rozmachem, zapewniającym wysoką jakość. Kierujemy się zasadą, wyrażoną przed laty przez założyciela firmy, Bernharda Remmersa: „Nigdy nie przestawaj zaczynać, nigdy też nie zaczynaj przestawać! Nasze podejście do biznesu daje gwarancję, że przy realizacji swoich projektów, Klienci znajdą u nas pomocną dłoń – także wtedy, gdy pojawią się nieprzewidziane okoliczności.
Jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji m.in:
- farb i lakierów do drewna,
- chemii budowlanej,
- produktów do renowacji obiektów zabytkowych,
- materiałów iniekcyjnych,
- posadzek
- oraz systemów powłok lakierniczych do drewnianych mebli i stolarki otworowej.
Stawiamy na nowoczesne systemy obsługi klientów, sprawną i niezawodną dystrybucję towarów oraz tradycyjnie: na wysoką jakość naszych produktów i powiązaną z nimi techniczną obsługę posprzedażową oraz doradztwo techniczne.
Mocne strony firmy Remmers stanowią: innowacyjność i niezawodność oparta na siedemdziesięciu pięciu latach branżowych doświadczeń, a nasze motto „DziałajMY!”oznacza przede wszystkim personalne zaangażowanie specjalistów w projekty klientów, szeroko zakrojone doradztwo – wszystko po to, by nasi Klienci mogli z powodzeniem realizować swoje projekty inwestycyjne i remontowe.
Produkty
Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1, Grey Protect
Foto: Dom jednorodzinny, Góry Izerskie (CZ), Po zastosowaniu HK-Lazury 3w1, Grey Protect, rok 2019
Modne szarości na drewnie stosowanym na zewnątrz
Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 Grey Protect stanowi idealne rozwiązanie pozwalające uzyskać równomierny efekt szarej patyny na drewnie stosowanym na otwartej przestrzeni i to od zaraz, a nie po wielu latach narażenia na procesy wietrzenia. Paleta kolorów lazury „poszarzającej” obejmuje w standardzie kolory: srebrnoszary, grafitowy, platynowy, antracytowy, szary wodny oraz kolory niestandardowe dostępne na zamówienie tj. granitowy, szary toskański, glinka, szary okienny i piaskowoszary (poszczególne kolory produktu można łączyć ze sobą). Poprzez swobodne mieszanie z kolorów Impregnatu lazurującego HK-Lazura 3w1 można uzyskać dalsze indywidualne odcienie szarości.
Dzięki tym produktom można uzyskiwać trwale równomierny odcień w miejscach narażonych i nienarażonych na czynniki klimatyczne. Naturalne procesy szarzenia zostają w ten sposób „podchwycone” i mogą być zastosowane świadomie, jako element stylizacji drewnianej elewacji, ponieważ ich głęboko matowy charakter nadaje powierzchni bardzo naturalny wygląd.
Impregnat lazurujący HK-Lazura 3w1 Grey Protect dzięki doskonałej ochronie przed wilgocią, skutecznie przeciwdziała również powstawaniu plam, jakie niekiedy można zaobserwować na drewnie podlegającym procesom naturalnego szarzenia. Dopiero po wieloletnim wietrzeniu HK-Lazura 3w1 Grey Protect z wolna, ale równomiernie przechodzi w naturalne zszarzenie. Zależnie od gustu można jednak nałożyć dopasowaną kolorystycznie powłokę renowacyjną z Impregnatu lazurującacego HK-Lazura 3w1 Grey Protect, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów przygotowawczych.
Produkt zapewnia równoczesną ochronę aż w sześciu zakresach. Już jej jedna warstwa skutecznie chroni przed wilgocią, sinizną, zgnilizną pleśnią i glonami, promieniowaniem UV i żerowaniem os, a jednocześnie zapewnia dekoracyjną powłokę, chroniącą przed wpływem czynników atmosferycznych. Jako produkt typu „3 w 1” łączy ona cechy impregnatu, powłoki gruntującej i lazury dekoracyjnej. Umożliwia ona także uwypuklenie różnego rodzaju efektów na różnych podłożach: na gładkim drewnie, jak na przykład deskowanie typu rombus, czy też na szorstkim drewnie po przetarciu, jak choćby deskowanie na zakładkę polską. W ten sposób daje się stworzyć trwałe, nowoczesne efekty wizualne. Lazura ta ma wszystkie zalety sprawdzonego i cenionego Impregnatu lazurującego HK-Lazura 3w1.
HSL-30
Foto: Sieć steakhouse Timberjacks, oddział w Siegen w Nadrenii Północnej-Westfalii
HSL-30 to wyjątkowa lazura przeznaczona do profesjonalnych zastosowań. Ten środek ochronny, o podwyższonej skuteczności, jest produktem klasy premium z rodzaju „3 w 1” ponieważ będąc cienkowarstwową lazurą stanowi zarazem impregnat i powłokę gruntującą.
Drewno można chronić różnymi preparatami, wśród których prym wiodą różnego rodzaju impregnaty i lakiery lub lakierobejce oraz oleje i lazury. Te ostatnie zyskują ostatnio na popularności, gdyż nie tylko zabezpieczają surowiec przed czynnikami zewnętrznymi i wszelkimi zabrudzeniami. Chronią go również przed wnikaniem wody i rozwojem pleśni, jednocześnie pozostawiając na drewnie ochronną powłokę w różnych kolorach, które można wybrać z oferty producenta preparatu. Ich dodatkową zaletą jest zdolność do efektownego uwidaczniania rysunku drewna przy jednoczesnym działaniu – w przypadku lazur z rodzaju „3 w 1” – jak impregnat dzięki zdolności do wnikania w materiał.
Największą zaletą lazury „3 w 1” HSL – 30 jest to, że stanowi ona połączenie impregnatu, powłoki gruntującej i lazury w jednym preparacie. W efekcie ten produkt to optymalnie zabezpiecza drewno przed wilgocią, sinizną, pleśnią i glonami, a także promieniowaniem UV czy żerowaniem os. Co więcej, drewno pokryte produktem HSL-30 jest naturalnie matowe i skutecznie oddycha, ale przede wszystkim z reguły nie wymaga mozolnego szlifowania, gdy przychodzi czas na odświeżenie powłoki. Jest to zatem oszczędność zarówno odczuwalna w portfelu, jak i oszczędność czasu, który przy konkurencyjnych wyrobach, trzeba by poświęcić na szlifowanie drewna, gdy stara powłoka uległa już zwietrzeniu.
Zastosowanie tego niełuszczącego się produktu jest bardzo szerokie, lecz z podstawowym zastrzeżeniem: nie nadaje się do pokrywania podłóg, tarasów czy drewnianych. Seria produktów HSL-30 to 13 standardowych kolorów oraz wersja bezbarwna. Użytkownicy mogą dowolnie mieszać, czy raczej wzajemne łączyć poszczególnych kolory, celem uzyskania wymarzonego i całkowicie indywidualnego wybarwienia.
Optymalne stosowanie lazury to praca zgodna z układem włókien drewna i nałożenie dwóch warstw, z których ta ostatnia powinna zostać naniesiona po wyschnięciu pierwszej, co następuje z reguły w ciągu 12 godzin przy temperaturze otoczenia ~20ºC. Temperaturze surowca, otoczenia i podłoża, powinna mieścić się w przedziale od +5ºC do maksymalnie +30ºC, jeśli chce się uzyskać optymalny efekt. Nakładanie lazury to proces, który można realizować na różne sposoby, a więc poprzez malowanie pędzlem, jak i poprzez zanurzanie, flutację czy natrysk, jednak istotne jest by za każdym razem lazura wpierw została starannie rozmieszana, ale nie rozcieńczona, ponieważ produkt jest dostarczany standardowo w stanie gotowym do użycia.
HWS – 112 Piękno oleju. Trwałość lakieru.
Podczas uszlachetniania parkietów, schodów drewnianych lub mebli często stawiamy sobie pytanie: zastosować olej czy lakier, by utrwalić naturalne piękno drewna, a jednocześnie długotrwale zabezpieczyć jego powierzchnię przed obciążeniami mechanicznymi i chemicznymi? To pytanie traci sens odkąd produkt HWS-112 został wprowadzony na rynek. Łączy on bowiem zalety obu tych metod i materiałów. Za pomocą tej innowacyjnej hybrydy (olej-lakier) można uszlachetniać powierzchnie parkietów, schodów drewnianych oraz mebli: zamykać drewno a jednocześnie optymalnie podkreślać jego usłojenie. Produkt jest: oparty na rozpuszczalniku, odporny na zużycie, jednoskładnikowy i ma głęboko matowy, nadzwyczaj naturalny wygląd. Do tego dochodzą dobra rozlewność i intensywne podkreślanie usłojenia drewna. Posiada dopuszczenie budowlane do stosowania w pomieszczeniach HWS-112- jest również zgodny z wymogami dyrektywy Decopaint. Jest to rozporządzenie prawne dotyczące zmniejszenia emisji lotnych związków organicznych (LZO/VOC) poprzez ograniczenie wprowadzanych do obrotu farb i lakierów zawierających rozpuszczalniki organiczne.
Powłoka wykonana z HWS-112 jest odporna na zużycie i antypoślizgowa (klasa „R10”). Podłoża legitymujące się tą klasą przeznaczone są m.in. na schody oraz wszędzie tam gdzie podłoże narażone jest na większą wilgoć i zabrudzenia wychodzące poza normalne użytkowanie, takie jak smary, oleje czy większe ilości wody.
HWS-112 dodatkowo posiada certyfikat IMO, w związku z czym jako produkt “odznaczony” symbolem koła sterowego może być oficjalnie stosowany przy zabudowie wnętrz statków.
Takie cechy sprawiły, że produkt HWS-112 doskonale spełnił wymagania zmodernizowanego budynku Flora kolońskiego Ogrodu Botanicznego. Odnowiono tam między innymi 1 800 m2 parkietu, uszlachetniając powierzchnię powłoką HWS-112, doskonale przy tym zabezpieczając go przed przyszłymi obciążeniami. Innym przykładem jest podłoga i ściany sali koncertowej Orkiestry Symfonicznej w Bochum – jednej z najlepszych orkiestr w Niemczech. Najnowszą wizytówką możliwości jakie daje HWS-112 są schody w norweskim mieście Stavanger. W siedzibie SpareBank znajdują się najdłuższe na świecie, ponad 20-metrowe schody wiszące wykonane z litego drewna, a do tego wykończone bejcą OB-008 i powłoką HWS-112 marki Remmers.
Więcej informacji na www.remmers.pl
Współpracareklamowa