Największy na świecie diabelski młyn
fischer zapewnia mocowania w nowym punkcie obserwacyjnym w Dubaju.
Gigantyczne koło widokowe w Dubaju pobiło wszelkie rekordy. Jest najnowocześniejsze i największe na świecie. Koło Ain Dubai jest nowym niezwykłym punktem obserwacyjnym na Bliskim Wschodzie. Mocowania fischer i rozwiązania systemowe zapewniają stabilność koła obserwacyjnego na wyspie Bluewaters. Już w październiku 2021 roku Ain Dubai powita pierwszych klientów.
Koło widokowe zbudowano na sztucznej wyspie Bluewaters w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wyspa została usypana z kilku tysięcy ton piasku, wydobytego wcześniej z dna morza. Kiedy już powstała wzniesiono na niej liczne apartamenty i hotele. W trakcie budowy wyspa została przygotowana pod projekt koła o wielkich rozmiarach.
Nawet 1750 pasażerów może jednocześnie podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże Dubai Marina. Nowy punkt widokowy w Dubaju jest wspaniałą atrakcją dla odwiedzających. Warto je odwiedzić, aby podziwiać widoki, a nawet zachody słońca. Gdy kabina znajdzie się w najwyższym punkcie, pasażerowie wzniosą się na wysokość ponad 250 metrów. Dla porównania: atrakcja turystyczna London Eye ma tylko 135 metrów wysokości. Wieżowce, takie jak Burdż al-Arab, Burdż Chalifa i wyspę Palma Dżamira można podziwiać podczas podróży w luksusowych, klimatyzowanych kabinach. Jeden pełny obrót koła zajmuje około 38 minut.
Projekt został opracowany przez Dubai Holding, globalną firmę inwestycyjną działającą w 13 krajach. Firma zatrudnia ponad 20 000 osób. Do realizacji projektu zaproszono markę fischer. „Udało nam się przekonać klienta naszymi profesjonalnymi usługami inżynierskimi, ale także planowaniem, przygotowanym prototypem i szkoleniami produktowymi”- mówi Yazan Almasri, kierownik elewacji w oddziale fischer w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. „Nasze bezpieczne i ekonomiczne rozwiązania, a także globalne zaufanie do naszej marki, zadecydowały o przyznaniu kontraktu”.
Do wzniesienia podstawy diabelskiego młyna wykorzystano różne systemy fasadowe i instalacyjne oraz wytrzymałe mocowania opracowane przez grupę fischer. Mocowania i rozwiązania systemowe fischer trwale łączą płytę podstawy koła z profilami stalowymi. Zaprawa uniwersalna fischer FIS V mocno zakotwiczyła elementy w podłożu wraz z odpowiednimi elementami systemu w płytach kanałowych. Dzięki zastosowaniu tulei kotwiących fischer zapewniono dokładne rozprowadzenie zaprawy tam, gdzie jest to wymagane, a tym samym optymalne dopasowanie zaprawy w komorach materiału budowlanego. Kotwa sworzniowa fischer FAZ II została również zastosowana w betonie podczas montażu konstrukcji stalowej koła widokowego.
Do mocowania konstrukcji nośnej zastosowano modułowy system szyn uniwersalnych fischer FUS. Dzięki sprytnym połączeniom przelotowym kanały umożliwiają szybką i łatwą instalację odpowiednich części systemu, takich jak złącze FCN Clix M do montażu obejm rurowych z prętami gwintowanymi fischer i podkładkami w kształcie litery U. Kolejne elementy systemu obejmowały uniwersalny uchwyt montażowy UWS. Wspornik kątowy WK 100 został wykorzystany do połączenia kanału FUS z podłożem za pomocą wkrętów i łącznika FCN Clix P, dodatkowo mocując i stabilizując konstrukcję nośną. Systemy fasadowe fischer zostały również wykorzystane do montażu płyt cementowych na konstrukcji fischer.
„Dzięki firmie fischer znanej z najwyższej jakości produktów i usług, wszyscy zaangażowani w budowę mogli zawsze liczyć na szybkie wsparcie techniczne”- podkreśla Tinu Thomas, kierownik techniczny w filii fischer w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. „Nie ograniczaliśmy się do sprzedaży produktów i systemów. Zaoferowaliśmy naszemu klientowi kompleksową obsługę.”
Usługi świadczone przez specjalistów z fischer obejmowały konsultacje, oraz dobór odpowiednich rozwiązań systemowych i zamocowań. Klient otrzymał kompleksowe wsparcie przy projektowaniu, montażu na miejscu i ocenie projektu w celu zagwarantowania wysokiego poziomu jakości budowy koła, z zachowaniem wyznaczonych terminów. fischer sprawował opiekę nad realizacją projektu od koncepcji, przez każdą fazę budowy, aż do pomyślnego finału inwestycji.
Aby poznać bliżej nową atrakcję Dubaju, odwiedź: https://www.aindubai.com